Nieskuteczne kasowanie cookies

12 sierpnia 2009, 10:08

Wiele osób regularnie kasuje ciasteczka (cookies), by witryny internetowe nie mogły śledzić ich zachowań. Jednak, jak wynika z najnowszych badań, takie działania są nieskuteczne i internauci nadal są śledzeni.



Rekordowy spadek udziałów Internet Explorera

2 listopada 2011, 10:51

Internet Explorer zanotował największy od trzech lat spadek rynkowych udziałów. W październiku przeglądarka Microsoftu straciła 1,76 punktu procentowego i obecnie należy doń 52,63% rynku


Internet Explorer kończy rok z olbrzymią stratą

4 stycznia 2017, 06:22

Miniony rok był bardzo zły dla przeglądarki Internet Explorer. Pomiędzy lutym a grudniem IE stracił aż połowę użytkowników. Obecnie rynkowe udziały tej przeglądarki wynoszą zaledwie 20,84%


© Georgia Institute of Technology

Chrome i Safari wypadły najgorzej

16 grudnia 2008, 11:24

Z badań firmy Chapin Information Services wynika, że przeglądarki Chrome i Safari fatalnie zarządzają przechowywanymi przez siebie hasłami.


Oficjalne porozumienie Microsoftu i UE

16 grudnia 2009, 12:45

Microsoft i Unia Europejska oficjalnie zawarły porozumienie, które kończy 10-letni spór dotyczący rynku przeglądarek internetowych. W międzyczasie UE nałożyła na amerykańską firmę grzywny o łącznej wysokości 2,44 miliarda dolarów.


Ekran wyboru nie zachwiał rynkiem przeglądarek

2 kwietnia 2010, 10:59

Miesiąc po wprowadzeniu w Windows ekranu wyboru przeglądarki nie widać, by wpłynęło to na globalny rynek browserów. Co prawda z medialnych doniesień wynika, że w kilku krajach Europy znacząco zwiększyła się liczba pobieranych programów Opery i Mozilli, jednak nie znalazło to jeszcze odzwierciedlenia w skali światowej.


Firefox z reklamami

12 lutego 2014, 10:49

Mozilla chce prezentować reklamy w przeglądarce Firefox. Miałyby one być wyświetlane w Directory Tiles. To karta z 9 kafelkami, która pojawia się, gdy użytkownik otworzy nową pustą kartę. W miarę użytkowania Firefoksa kafelki zapełniają się najczęściej odwiedzanymi witrynami


Niebezpiecznie na MySpace

12 grudnia 2006, 12:04

Dziura w apple’owskim odtwarzaczu QuickTime naraziła na niebezpieczeństwo większą liczbę użytkowników, niż początkowo przypuszczano. Cyberprzestępcy wykorzystują ją do atakowania komputerów osób odwiedzających portal MySpace.


© Mozilla

Luka zero-day w Firefoksie

26 marca 2009, 10:53

Użytkownicy Firefoksa powinni przez najbliższe dni być szczególnie ostrożni. W sieci pojawił się prototypowy kod atakujący krytyczną lukę typu zero-day. Kod został napisany przez specjalistę ds. bezpieczeństwa Guido Landiego, który opublikował go na kilku witrynach.


Chrome ma ponad 10% rynku

1 lutego 2011, 13:16

Rynkowe udziały przeglądarki Chrome przekroczyły 10%, sukcesy odnosi też Safari, a Internet Explorer i Firefox znajdują się w odwrocie.


Jubileusz 75-lecia Polskiej Akademii Nauk